Plener Tkacki

piątek, 14 czerwca 2024

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy Plener Tkacki, który odbędzie się w malowniczej scenerii Pałacu w Suchej Górnej!

To doskonała okazja, aby oderwać się od codziennej rutyny i spróbować swoich sił w tradycyjnej sztuce tkactwa. Podczas dwudniowych zajęć 20-21 lipca poznacie podstawowe techniki tkackie, ich historię i wpływ na kulturę: nie tylko ludową. Stwórzcie z nami unikatowe dzieło sztuki, które zabierzecie ze sobą do domu. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały!

Warsztaty poprowadzi Karolina Nowaczyk, prawdziwa pasjonatka, dyplomowana tkaczka z wieloletnim doświadczeniem i autorka wielu kursów. Projektuje i tworzy tkaniny artystyczne do wnętrz, prowadzi pokazy i prelekcje o tkactwie artystycznym (gobelinowym).

"Poprzez tkanie pomagam kobietom czuć się artystką i realizować pasję spełniać wewnętrzną potrzebę aktywnego kontaktu ze światem sztuki. Wspieram kobiety w powrocie do marzeń o otaczaniu się sztuką w codzienności. Pomagam w rozwijaniu umiejętności tkackich poprzez tkactwo artystyczne. 
Na warsztatach tkania gobelinowego (malowanie wełną, arrasy wawelskie) uczę krok po kroku tkania, samodzielnego przygotowania projektu i tkania własnych tkanin artystycznych moją autorską metodą 5P - od projektu do prezentacji."

Plener Tkacki potrwa dwa dni: 20-21 lipca 2024r. w godzinach 13:00-17:00 w parku przy Pałacu w Suchej Górnej.
Bilety w cenie 300 zł do nabycia online oraz w kasach Centrum Kultury.

 

plakat promujący wydarzenie

 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale: