Koncert Charytatywny Baayon Duo

sobota, 1 lipca 2023

Serdecznie zapraszamy na niezwykły Koncert Charytatywny na cztery ręce, który odbędzie się 16 lipca o godzinie 16:00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach. Tego wieczoru będziemy mieli okazję delektować się muzyką w wykonaniu Baayon Duo.

Duet fortepianowy tworzony przez polkowiczankę, Dorotę Motyczyńską, oraz jej męża, Pawła Motyczyńskiego, jest inicjatorem tego wyjątkowego wydarzenia. Koncert nie tylko zapewni nam piękne dźwięki muzyki klasycznej, ale również stworzy okazję do wsparcia drugiego człowieka.

Wstęp na koncert będzie symboliczny - prosimy o dobrowolną wrzutkę do puszki. Cały dochód z tego wydarzenia zostanie przekazany na leczenie 3-letniej Marcelinki, która boryka się z rzadką chorobą genetyczną (MLD). 

Bądź z nami tego wieczoru, ciesz się pięknem muzyki i jednocześnie daj pomocną dłoń potrzebującym. Każdy gest dobroci ma ogromne znaczenie. 

 

Baayon Duo

Duet fortepianowy, który nie szuka muzycznej jednomyślności, ale porozumienia. Tworzy interpretacje pełne charakteru, oparte na żywym dialogu, świeże i spontaniczne. Historia Baayon Duo rozgrywa się w scenerii trzech wielkich miast:

Warszawa - gdzie Dorota i Paweł spotkali się jako finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego. Rywalizacja szybko została zastąpiona żywą wzajemną fascynacja postrzeganiem muzyki. W 2015 roku założyli Baayon Duo.

Katowice – tu, pod okiem znakomitej prof. Marii Szwajger-Kułakowskiej, duet ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe w zakresie kameralistyki. Był to czas pierwszych sukcesów na międzynarodowych konkursach w Rzymie, Krakowie, Narwie i Budapeszcie.

Rostock – miasto portowe, które stało się „oknem na świat” i otwarciem na międzynarodową karierę duetu. Równolegle do studiów specjalistycznych w Hochschule für Musik und Theater, w klasie duetu fortepianowego Hansa-Petera i Volkera Stenzla, pianiści obronili doktoraty na macierzystych uczelniach w Polsce. Duet nagrał również 2 płyty CD z muzyką na cztery ręce i dwa fortepiany. Baayon Duo jest stałym gościem w centrach muzycznych w Amsterdamie, Warszawie, Krakowie i Hamburgu.

 

Program:

M. Ravel - Moja Matka Gęś
Pawana Śpiącej Królewny
Tomcio Paluch
Brzydulka,Cesarzowa Pagód
Piękna i Bestia
Zaczarowany ogród

C. Debussy - Petite Suite
En bateau
Cortége
Menuet
Ballet

I. J. Paderewski - Tatra Album
Allegro con brio
Andantino molto espressivo
Allegro con moto

P. I. Czajkowski - Dziadek do orzechów
Taniec cukrowej wróżki
Trepak
Walc kwiatów

 

plakat promujący wydarzenie


 

red. e.skowronska

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: