"Koncert w ciemni" Patrycjusz Gruszecki SOLO

środa, 8 listopada 2023

Zapraszamy na wyjątkową podróż, gdzie zmysł słuchu staje się naszym przewodnikiem do magicznego świata dźwięków. "Koncert w ciemni", autorstwa Patrycjusza Gruszeckiego, to nie tylko wydarzenie muzyczne, ale także doświadczenie, które przeniesie Was poza granice tradycyjnego koncertu.

„Koncert w ciemni” to autorski solowy projekt Patrycjusza Gruszeckiego (Polski Jazzowy Artysta Roku 2017, kompozytor i producent dwóch albumów uznanych w plebiscycie czytelników JazzPRESS oraz słuchaczy RadioJAZZ.fm za Polski Jazzowy Album Roku: „Something About” – 2017 oraz „Faces” – 2022) oparty na innowatorskim podejściu do dźwięku oraz improwizacji w muzyce XXI wieku. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godzinie 19.00 w polkowickim Kinie

Co sprawia, że ten koncert jest tak wyjątkowy?

Wyobraźcie sobie salę koncertową przyciemnioną do granic możliwości oraz wspólnie siedzących w niej słuchaczy – niewidomych i widzących, którzy w jednej chwili zostają odcięci od wszelkich bodźców wzrokowych tylko po to, by móc w pełni przeżyć, odebrać i odczuć każdy szczegół: dźwięku, frazy – wysublimowanej wypowiedzi artysty.

W takich warunkach słychać każdy niuans związany z kunsztem gry na instrumencie dętym. Każdy oddech, dźwięk, a także pauza pomiędzy dźwiękami, rezonuje bezpośrednio ze słuchaczem, który ma niezaprzeczalne wrażenie, że w tej konkretnie chwili, na sali jest tylko On i twórca.

Podczas tego zjawiskowego przedstawienia muzycznego, w warunkach ciemności, przy minimalistycznym nagłośnieniu, a także bez jego użycia, artysta wydobywa maksimum akustycznych możliwości sali po to, by ofiarować słuchaczom esencję naturalnego brzmienia instrumentów, dać poczucie zaopiekowania, otulenia dźwiękiem, frazą, która w tej formie i w ten sposób, nigdy się już nie powtórzy, wybrzmi i przeminie. Dostrojenie instrumentów do częstotliwości 432Hz oraz 436Hz, właściwych dla muzyki relaksacyjnej, oraz wyjątkowość improwizacji dodatkowo wzmacniają opisane wyżej doznania, przenosząc słuchaczy w inny wymiar.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kawiarni CieKawa, Kinie oraz online na stronie www.bilety.ckpolkowice.pl

 

 

plakat promujący wydarzenie

 

 

 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale: