Barbórka 2023

środa, 8 listopada 2023

Barbórka w sercu Polkowic! Na scenie m.in. rap spod ziemi oraz zespół Brathanki.

Zbliżająca się zima w Polkowicach to nie tylko czas chłodniejszych temperatur, ale także moment, w którym miasto przygotowuje się do uroczystego świętowania Barbórki. Tegoroczne obchody zaplanowano na 2 grudnia na Rynku.

Oficjalne rozpoczęcie świętowania odbędzie się o godzinie 15:00. Na scenie pojawią się utalentowani artyści, zwykle związani z trudami górniczej pracy, a jednocześnie oddający się swojej pasji muzycznej. Wśród wykonawców rapu spod ziemi znajdą się takie postacie jak: Egon, Globus, Dominik Kearney i Żebro.

Oprócz występów w tym dniu na scenie odbędzie się także wręczenie nagród w konkursie na konstrukcję z klocków Lego pt. "KLOCKOmania". Nie zabraknie także quziu wiedzy o górnictwie.

O godzinie 16:30 rozpocznie się koncert "Macie Gaicki gra Queen, który dostarczy publiczności porcję energetycznych dźwięków i nawiąże do niezapomnianego dorobku legendarnej grupy Queen.

Wieczór zakończy o godzinie 19.00 koncert gwiazdy wieczoru - zespół Brathanki, który z pewnością rozgrzeje publiczność swoimi hitami.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie także atrakcji dla smakoszy i kreatywnych dusz. Strefa gastronomiczna oraz warsztatowa dostarczą nie tylko rozrywki, ale również możliwość spróbowania własnych sił w twórczych działaniach. W godzinach od 13:00 do 19:00 w Salonie (Rynek 27), dzieci będą miały okazję własnoręcznie wykonać czako lub laurkę dedykowaną górnikom. Dorosłym natomiast będzie dane spróbować swoich sił w sztuce tworzenia miedzianej biżuterii.

Dodatkowo, 4 grudnia w kościele św. Barbary o godzinie 9:00, odbędzie się uroczysta Msza Święta poświęcona górnikom i ich rodzinom. Po mszy wszyscy uczestnicy będą mieli szansę oddać hołd górnikom, składając wieńce i kwiaty pod pomnikiem "Górnikom Polskiej Miedzi".

 

 

plakat promujący wydarzenie

 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: