Warsztaty florystyczne i wystawa

wtorek, 14 listopada 2023

Wraz z nadejściem Adwentu w wielu domach pojawi się wieniec adwentowy. Nie zabraknie go także w naszej Kawiarni CieKawa. Razem z Kwiaciarnią Flo przygotowaliśmy dla Was wystawę kompozycji świątecznych. Będą również warsztaty florystyczne!

Wystawa kompozycji świątecznych 

3 grudnia w kawiarni CieKawa zapali się pierwsza świeca na adwentowym wieńcu. To nie jedyny akcent florystyczny, który zobaczyć będzie można w naszym lokalu. A to wszystko dzięki Pani Małgorzacie Grech z Kwiaciarni Flo, która przygotowała nasz wieniec oraz inne kompozycje świąteczne prezentowane na wystawie w dniach 4-12 grudnia w naszej kawiarni.

Warsztaty florystyczne

A jeśli chcesz nauczyć się samemu tworzyć Świąteczny Wianek EKO, zapraszamy do udziału w warsztatach florystycznych, które poprowadzi Pani Małgorzata. Zajęcia odbędą się w Salonie 12 grudnia w godzinach 16.30-19.00. 

Koszt udziału w warsztatach to 80 zł od osoby. Zapewniamy materiały oraz słodką niespodziankę dla każdego uczestnika. Bilety do nabycia w Kawiarni CieKawa oraz online na stronie www.bilety.ckpolkowice.pl.
 

Małgorzata Grech - właścicielka Kwiaciarni Flo

Moje zamiłowanie do kwiatów towarzyszy mi od dzieciństwa. Pamiętam, jak miałam mały ogródek pełen kolorowych kwiatów. Jako dzieci, z przyjaciółkami robiłyśmy wianki z różnych gatunków kwiatów, które zawsze były blisko mnie. Pewnego dnia nadszedł czas na założenie własnej kwiaciarni i od tamtej pory robię to, co kocham najbardziej...

Moją misją jest przenoszenie piękna natury na moje kompozycje kwiatowe oraz inne aranżacje. Moje motto to życie w zgodzie z naturą i dbanie o ekologię – choć jest to wyjątkowo trudne, ponieważ większość z nas decyduje się na przedmioty, które posłużą nam jak najdłużej. Swoje umiejętności rozwijam m.in. w Szkole Florystycznej Kwitnące Horyzonty w Opolu, w klasie mistrzowskiej, pod okiem założycielki oraz doświadczonej nauczycielki Pani Moniki Bębenek.

Serdecznie zapraszam do Kwiaciarni Flo, którą prowadzę od 9 lat. Znajdą tam Państwo gotowe dekoracje na różne okazje, jak również kompozycje przygotowywane na specjalne życzenie klienta.
 

Wieniec Adwentowy

Zwyczaj zawieszania adwentowego wieńca pochodzi z krajów protestanckich i jest stosunkowo nowy. W Polsce zaczął się rozpowszechniać od lat pięćdziesiątych XX w. Okrągły kształt wieńca adwentowego symbolizuje nieskończoność, życie wieczne oraz to, że Bóg jest wszechwieczny i nie ma początku ani końca. Gałązki zielonego drzewka iglastego to symbol życia. Obowiązkowo w wieniec wplecione są 4 świece, z których każda ma przypisane konkretne znaczenie.

 

 

plakat promujący wydarzenie

 

red. administrator

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: